gladiator          junior

Děti jsou naše                  budoucnost

Pohyb k životu neodmyslitelně patří. S příchodem moderních technologií a jiných vychytávek, není jednoduché odolat pokušení si vše zjednodušit a tím dochází k výraznému omezení i naší tělesné aktivity. Pravidelnost pohybu je nezbytnou součástí pro zdravý životní styl a vývoj každého jedince.

Naším cílem je u dětí vytvořit kladný vztah k celoživotnímu pohybu. Pouze docházení na sportovní kroužky, nebo výuka tělesné výchovy ve škole nestačí. Se zahájením školní docházky se spontánní pohyb u dětí rychle vytrácí. Přispívá k tomu především celodenní sezení v lavicích (včetně přestávek s mobilem v ruce).

Je vůbec možné takové děti motivovat k pohybu? Předně je důležité si uvědomit, že nejlepší motivací pro naše děti jsme MY RODIČE! Kdo jiný může být lepším vzorem, než máma nebo táta. Děti, především ty nejmenší, se vše potřebné k životu učí nápodobou od svých rodičů. A v tom je ta jednoduchost, nic víc není potřeba.

Stačí se jen zamyslet, čím mohu přispět k tomu, abych u svých dětí budoval onen kladný vztah k pohybu. Je opravdu potřeba všude děti vozit autem (na tréninky, do školy) když se dá jít i pěšky/ na kole/ atd.? Místo elektrokoloběžek a jiných elektro vychytávek darovat “jen” koloběžku, kolo. Nepoužít výtah, ale vzít to po schodech. A dalo by se pokračovat dále. Dítě se dá motivovat všelijak, ale většinou musíme začít jako rodiče nejdříve u sebe samých.

Junioři 4- 6 let

Tréninky probíhají zábavnou formou. Klademe důraz na jedinečnost a individualitu i toho nejmenšího z nejmenších. Snažíme se podpořit sebedůvěru a smysl pro Fair Play. U dětí rozvíjíme především koordinaci vlastních pohybů, obratnost, jemnou i hrubou motorika, všestrannost.

Junioři 7-9 let

V tomto věku je již hrubá motorika u dětí na vysoké úrovni, zaměřujeme se tedy na rozvoj jemné motoriky, která není ještě úplně přesná. Zlepšujeme rychlost reakce a pohybu, obratnost a koordinaci. Začínáme trénovat techniku zdolávání překážek. Snažíme se zvýšit tělesnou zdatnost a budovat pozitivní vztah ke sportu.

Junioři 10-13

Období, kdy začíná u dětí převládat sedavý způsob života. Tím dochází k oslabení svalového aparátu a snížení tělesné zdatnosti. Nedostatkem pohybu také dochází k tvorbě svalových dysbalancí. Cvičení jsou proto zaměřeny na správné držení těla, pokročilejší techniky cviků, a především budování síly a kondice.

Přihlašení/Odhlášení z tréninků.

Na každý trénink je nutné se předem přihlásit. Počet míst je omezený, aby byla zajištěna nejen kvalita, ale především bezpečnost každého tréninku. Pro přihlášení na trénink je nutná jednoduchá registrace v systému na jméno dítěte. Přihlašování je možné na tomto odkazu: REZERVAČNÍ SYSTÉM . Dítě, které není přihlášeno v systému, se nemůže tréninku zúčastnit. Pokud máte problém s přihlášením, nebo vám systém nefunguje, kontaktujte prosím Lukáše Hamzu na telefonním čísle 607 644 554. Pokud je kapacita tréninku naplněna, je vaše dítě evidováno jako náhradník. Doporučujeme během dne kontrolovat stránky, jestli se vaše dítě neposunulo zrušením rezervace jiného dítěte z náhradníka, do přihlášeného účastníka lekce. V případě že je dítě přihlášeno na lekci, ale nedostaví se, bude mu v případě zakoupené permanentky automaticky odečten jeden vstup. Dítěti bez permanentky (platí za lekci v hotovosti), se v systému zobrazí palec dolů. Pokud při příští návštěvě uhradíte cenu za propadlou lekci, bude vám palec smazán. Za tři palce dolů, se vám zablokuje přístup do systému. Řádné odhlášení z tréninku je možné nejpozději 7 hodin před začátkem lekce. Nestihnu-li v této době dítě odhlásit, je zde možnost pomocí rodičovského chatu nabídnout svoje místo na tréninku a finančně se mezi sebou vyrovnat.

Komunitní chat

Pro všechny rodiče je dostupný společný chat v aplikaci Messenger s názvem Gladiators Junior. Kdo má možnost, vřele doporučujeme se přidat. Na chatu se totiž pravidelně zveřejňují důležité informace. Můžete se zde dozvědět o nově vypsaném tréninku na konkrétní den. Zveřejňují se zde pozvánky na nadcházející závody nebo události. Pro přidání do chatu můžete požádat trenéra, popř. napište soukromou zprávu na FB profil Lukáš Hege Hamza. 

Členství

Členství v našem klubu nabízí mnoho výhod. Členský poplatek je pět set korun na rok a platí na období od 1.9.- 31.8. (stejně jako školní rok včetně prázdnin).  V ceně členského poplatku je každý rok možné čerpat např. závodní dres, šortky, ručník, nebo jiné předměty s naším logem. Každý řádný člen má zvýhodněné vstupné na všechny lekce (viz. ceník). V rámci členství může využít zakoupení permanentky, čímž se mu cena za lekci ještě sníží. Za vzornou reprezentaci dítěte na závodech Predator Race (myšleno umístění na stupni vítězů 1-3.místo v našich barvách, pod naším klubem), uhradíme jako bonus startovné na následující závod.

Akce pro rodiče a děti

V průběhu roku se můžete s námi zapojit do mnoha akcí, které pořádáme, nebo se jich také sami účastníme. Z námi pořádaných akcí je to například ručkovací závod přes řeku Vltavu s názvem Gladiator Challenge The Bridge, jehož součástí je i dětský závod. Sportovní soustředění pořádané nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče. Nebo mikulášská besídka, kdy si děti nejen zasportují, ale na jejím konci přijde vždy Mikuláš s Čertem a Andělem. Další naší aktivitou je účast a tím spojená reprezentace našeho klubu na všemožných OCR (překážkových) závodech např. Predator Race, Gladitor Race a další. Často se v početném týmu účastní děti dětské verze závodu a rodiče zase té dospělé.